Brenga e Ballkanit : dhe vepra të tjera [për Shqipërinë dhe Shqiptarët] / Edith Durham ; përgatitur për botim nga Kudret Isai ; redaktorë : Xhevat Lloshi.

By: Durham, M.E. (Mary Edith), 1863-1944
Publisher: Tiranë : Shtëpia Botuese "8 Nëntori", 1991.Description: xvi, 585p. ; 20cm.
Holdings
Item type Home library Collection Shelving location Call number Copy number Status Date due Barcode Item holds
Book Book British Museum Royal Anthropological Institute Round Reading Room KVO [DUR-] (Browse shelf(Opens below)) 1 Available L55916
Total holds: 0

In Albanian.