Tregime dhe këngë popullore për Skënderbeun / [përgatitur nga Qemal Haxhihasani ; redaktor përgjegjës, Zihni Sako].

By: Haxhihasani, Qemal
Contributor(s): Sako, Zihni | Skënderbeu, Gjergj Kastrioti
Language: Albanian Publisher: Tiranë : Sektori i Folklorit Gojor, Instituti i Folklorit, Universiteti Shtetëror, 1967.Description: 288p. : ill., plates ; 21cm.
Holdings
Item type Home library Collection Shelving location Class number Copy number Status Date due Barcode Item reservations
Book Book British Museum
Royal Anthropological Institute Round Reading Room KVPA [HAX-] (Browse shelf(Opens below)) 1 Available L39073
Total reservations: 0

Half-title: Botohet me rastin e 500-vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit Skënderbeut.

Retrospective