Historia e Shqipërisë / [redaktorë përgjegjës, Stefanaq Pollo dhe Aleks Buda].

By: Pollo, Stefanaq
Contributor(s): Buda, Aleks | Islami, Selim | Frashëri, Kristo
Language: Albanian Publisher: Tiranë : Instituti i Historisë dhe i Gjuhësisë, Universiteti Shtetëror i Tiranës, 1967.Description: 3v. : ill., maps ; 21cm.
Holdings
Item type Home library Collection Shelving location Call number Copy number Status Date due Barcode Item holds
Book Book British Museum Royal Anthropological Institute Round Reading Room KVPA [POL-]V.1 (Browse shelf(Opens below)) 1 Available L39076
Total holds: 0

Retrospective