Këngë rituale dhe të punës / përgatitur : Qemal Haxhihasani, Kozma Vasili.

By: Haxhihasani, Qemal
Contributor(s): Vasili, Kozma | Akademia e Shkencave e RPS të Shqipërisë. Instituti i Kulturës Popullore
Language: Albanian Series: Trashëgimi kulturor i popullit shqiptar : folklor shqiptar, Ser.4Publisher: Tiranë : Akademia e Shkencave e RPS të Shqipërise, Institutii Kulturës Popullore, 1988.Description: 794p. : music, plates (col.) ; 20.5cm.
Holdings
Item type Home library Collection Shelving location Call number Copy number Status Date due Barcode Item holds
Book Book British Museum Royal Anthropological Institute Round Reading Room KVPA [HAX-] (Browse shelf(Opens below)) 1 Available L53216
Total holds: 0

In Albanian. - French summary p. 753-779. - Spine title: Lirika popullore 1.