Këngë satirike dhe humoristike / përgatitur : Kozma Vasili, Riza Hyso, Natasha Pano.

By: Vasili, Kozma
Contributor(s): Hyso, Riza | Pano, Natasha | Akademia e Shkencave e RPS të Shqipërisë. Instituti i Kulturës Popullore
Language: Albanian Series: Trashëgimi kulturor i popullit shqiptar : folklor shqiptar, Ser.4Publisher: Tiranë : Akademia e Shkencave e RPS të Shqipërise, Institutii Kulturës Popullore, 1988.Description: 815p. : music, plates ; 20.5cm.
Holdings
Item type Home library Collection Shelving location Call number Copy number Status Date due Barcode Item holds
Book Book British Museum Royal Anthropological Institute Open Shelves KVPA [VAS-] (Browse shelf(Opens below)) 1 Available L53217
Total holds: 0

In Albanian. - French summary p. 23-8. - Spine title: Lirika popullore 2.